Zimne teple napoje

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo te kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć mnóstwo wzorów na dobre napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze warto nauczyć się czynić je jedynemu. Stanowi wtedy nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale też większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najpopularniejszych owoców na placu. Otrzymany napój jest słodki, ważny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można mieć jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem koktajlu jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i otwarte na wszelkim stoisku. Doskonałym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita kompozycja będzie pięknym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe artykuły to coraz nie wszystko. Powinien pamiętać odpowiedni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest dużo takich owoców oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak wykona nasze oczekiwania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale jeszcze na przykład do wykonywania mrożonej kawy.