Wyposazenie kuchni szpitalnej

Rozpoczynasz się do nowego mieszkania Pomyśl o odpowiednim wyposażeniu Twojej kuchni. O czym mowa? Chodzi o to, żeby w kuchni wyodrębnić pięć stref, które uznają Ci z możliwością przygotowywać posiłki na najogromniejszym stopniu. Oszczędność i ergonomia pracy przede wszystkim!

 

Architekci wnętrz zalecają by wskazać w kuchni będące strefy działania. Po pierwsze warto pomyśleć nad profesjonalnym przechowywaniem żywności. Jeżeli chodzi o tak zwana strefę zapasów mamy tu na kwestie nie tylko lodówkę, w jakiej uważały się znaleźć wędliny, warzywa, owoce i jajka i nabiał. Warto pomyśleć o małej spiżarce bądź szafie na chłodne i dokładnie zapakowane produkty typu mąka, cukier, kasze, makarony i słoiki z przetworami itd.

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia kuchni jest strefa przechowywania. Pomyśl o znacznej ilości szafek kuchennych, w jakich znajdzie się mieszkanie na talerze, miski, garnki, patelnie, szklanki oraz sztućce. Im znacznie zajęcia w szafkach tym dużo zwłaszcza, że wiele osób czerpie z niewielkiego sprzętu AGD typu mikser, sokowirówka, krajalnica bizerba gsp-v, blender bądź same opiekacz do kanapek.

Gdy jesteś zamiar dużo gotować warto pomyśleć o znaczeniu na zmywanie. Dwukomorowy zlewozmywak, sporo miejsca na suszarce do naczyń oraz pojemna zmywarka do naczyń będą koniecznym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Standardowo w szafce pod zlewozmywakiem warto umieścić pojemnik na odpadki mokre i suche tak żeby z resztami jedzenia przeznaczonymi na talerzach nie biegać po całej kuchni.

Do wszyscy szczęścia pozostały nam tylko dwie strefy. Po pierwsze blat roboczy, bo gdzieś te posiłki trzeba przygotowywać. Dobrze, żebym w działu ręki wybierały się deski do krojenia, miski, noże oraz garnki i patelnie. Warto jeszcze pomyśleć o wyborze ulubionych przypraw, które dopełnią smaku naszym potrawom.

I wreszcie dobrnęliśmy do końca – strefa gotowania czyli kulminacja gotowania z zastosowaniem piekarnika, płyty gazowej lub mikrofalówki.