Wlasciwy i trafny wybor kasy fiskalnej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie, zwłaszcza wtedy, gdy samodzielne plany zawodowe realizujemy po raz pierwszy w życiu. Na początku musimy podjąć wiele ważnych decyzji oraz nabyć niezbędne akcesoria, takie jak na przykład kasa fiskalna.


Zastanawiając się, jaką wybrać kasę fiskalną, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, dzięki którym nasz wybór okaże się trafny. Podjęta przez nas decyzja powinna być uzależniona przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej oraz przewidywanej ilości paragonów, jakie będziemy drukować w ciągu dnia. Dla przykładu prowadząc jednoosobową działalność usługową lub produkcyjną, zajmując się dostarczaniem usług w sposób mobilny czy wykonując wolny zawód taki jak lekarz, prawnik czy architekt, powinniśmy zaopatrzyć się w prostą i małą kasę fiskalną z niewielką bazą towarową. Jeśli zaś poszukujemy narzędzia pracy w sklepie, z pewnością przyda nam się kasa fiskalna sharp er z dużą bazą towarową, która współpracuje z czytnikiem kodów kreskowych oraz wagą sklepową. Z kolei prowadząc hurtownię lub aptekę, korzystniejsze może się okazać nabycie drukarki fiskalnej, posiadającej standardowo dużą bazę towarową oraz zapewniającą możliwość zachowania kopii elektronicznej.
Kolejnym aspektem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, jest wybór mechanizmu drukującego, w jaki będzie zaopatrzona nasza kasa fiskalna. Na rynku tych produktów mamy dostępne dwa rozwiązania: mechanizm drukujący igłowo oraz termicznie. Każdy z nich posiada zarówno swoje wady, jak i zalety, związane z kosztami eksploatacji oraz komfortem pracy. Mechanizm druku termicznego jest cichy i szybki, zapewniający najwyższą wygodę podczas pracy. Jego defektem jest jednak konieczność zakupu specjalnego papieru termicznego, którego koszty dwukrotnie przerastają tradycyjny papier offsetowy, na jakim drukują wolniejsze i głośniejsze kasy fiskalne z mechanizmem igłowym.
Wybór odpowiedniej kasy fiskalnej powinien być przemyślany i rozważny, ponieważ jest to jedno z najważniejszych narzędzi, bez których trudno sobie wyobrazić prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Solidna kasa dopasowana do naszych potrzeb może nam towarzyszyć przez wiele lat, bez konieczności poszukiwania kolejnych urządzeń.


program kadrowo płacowyCzy program kadrowo płacowy jest mi potrzebny?

POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl