Uzaleznienie psychiczne przyklady

Psychiczne uzależnienie, które składa się z obsesyjnym zatrudnieniem w produkcję, którą sprawiamy kosztem nie ale czasu spędzanego z rodziną, czy tworzenia osobistych prac domowych lub relaksu, ale w skrajnych przypadkach, i kosztem snu.

 

Osoby uzależnione nigdy nie odczuwają komfortu mając się pracą – ogranicza się więc z ciągłym stresem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, jakich nie mają, są ponad stan oraz sięgają po dopalacze, które zamierzają pomóc im w prowadzeniu dłużej i sprawniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi być radości z pisanej czynności, dąży do perfekcjonizmu, którego wytycznych tenże nie potrafi określić. Często zobowiązuje się to z potrzebą akceptacji.

Czas, który nie jest usunięty na pracy, często jest kwalifikowany jako stracony. Świadomości te chociażby w dni wolne z pracy, cały czas o niej mądrością i myślą się jak zmienić swoją rzecz w renomie i co będzie się działo, gdy zrezygnują z urlopu.

Pracoholizm to przede wszystkim wywiad z pacjentem, ale zarówno z kobietami bliskimi – to zwłaszcza one oglądają temat oraz są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem leczenia jest ustanowienie planu dnia, harmonogramu tygodnia, jakiego należy się ściśle trzymać – podziału, który zostanie wykonany, żeby skrócić czas goszczony na rzeczy, a wprowadzić sporo czasu spędzanego z rodziną, na odpoczynku. Następnym krokiem jest uświadomienie pacjentowi i wychowanie go realizacji priorytetów, samodzielnych decyzji, który priorytet jest ważniejszy, i co chodzi zachować na później. Oczywiście gdy w przypadku innych uzależnień, po dokonaniu wstępnej fazy leczenia, po skończeniu 12 kroków, należy regularnie uczęszczać na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania opierają się na wspieraniu siebie w siły. Dla uzyskania właściwszych rezultatów, leczenie powinno zawierać więcej osoby współuzależnione.