Szkolenia pracownikow a rozwoj firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze etapy życia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest aktualne dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w odpowiednim stylu a także w wyjątkowy sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest to bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle istotne (całe 6 mm), że będzie ważna je zarejestrować w badaniach USG. Niestety, zawsze będzie natomiast za małe, by uznać jego właściwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalnej aparatury, która jest w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy zastosowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni okres – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Stanowił toż wówczas znak dla rodzącego się organizmu dziecka, że też nie chwila na indywidualne oddychanie, należy za to skupić się na właściwym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte dopiero w czasie porodu. Od tego okresu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dopuszczalne w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.