Szansa dla milosci

Związek dwojga ludzi to sztuka kompromisu, która pociąga obie strony do współpracy. Należy więc ze sobą dużo rozmawiać i nie uciekać w wielodniowe milczenie, które nie wnosi do związku nic dobrego, a wręcz budzi wzajemne podejrzenia. Problem rodzi problem, a to przecież nasza codzienność. Kłócimy się nawet o drobnostki i trzeba temu jakoś zaradzić. Terapia dla par jest dobrym rozwiązaniem, które pozwoli określić przyczynę zgrzytów w związku.
Przy każdorazowym spotkaniu z terapeutą omawiane są sytuacje zaczerpnięte z naszego życiorysu, które przywołują złe wspomnienia, żal do partnera, złość, rozczarowanie. Dogłębna analiza emocji i wzajemnych zachowań partnerów pomogą im zrozumieć przyczynę swoich reakcji, które zazwyczaj prowadzą do emocjonalnego oddalenia się od siebie dwojga ludzi.

Wchodząc w związek z drugą osobą musimy liczyć się, że ona też ma swoje nawyki i przyzwyczajenia. Czasem zdarza się tak, że zamieszkując razem widzimy zderzenie się dwóch bardzo odmiennych światów, gdzie to jak zostaliśmy wychowani i co wynieśliśmy z domu nie do końca odpowiada drugiej połówce. Dlatego konieczne jest uzgodnienie tego, jak wyobrażamy sobie wspólne życie, między innymi podział obowiązków. Dobrze jest również mówić o tym czego nie jesteśmy w stanie zaakceptować mimo szczerych chęci. Terapeuci z pewnością niejednokrotnie dadzą nam do zrozumienia, że użycie pewnych słów w codziennych rozmowach nie jest wskazane.

Zdania, które mają sprowokować partnera, obrażające jego rodzinę, porównania oraz określenia, które negatywnie go oceniają, a nie jego zachowanie. Miłość nie znika z dnia na dzień, za to my często nie zdajemy sobie sprawy, że problem tkwi tylko i wyłącznie w wadliwej komunikacji, której jest za mało lub nie ma jej wcale. Związek bywa ciężką pracą szczególnie wtedy, kiedy jedno z partnerów nie widzi problemu, który z kolei jest powodem frustracji i niezadowolenia ukochanej osoby. Wspólna terapia jest świetnym pomysłem, jeśli chcemy dać sobie szansę na powtórny rozkwit miłości.