Systemy erp w polsce

Systemy ERP, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa z angielskiego enterprise resource planning, tłumaczone przez producentów również jako zaawansowane planowanie zasobów – to określenie grupy systemów informatycznych, które wykonują wspomaganiu zarządzania marką z bogatych obszarów biznesu. Systemy ERP są złożone zazwyczaj z wielu modułów. Integracja modułów przeprowadzana jest wolny duplikacji informacji. Moduły ERP są następcą modułów MRP II.
Wspomaganie zarządzaniem jednostki może liczyć wszystkie lub część szczebli zarządzania i wspiera w optymalizacji wykorzystania zasobów firmy i wchodzących w nim procesów.

program dla kadrProgram Comarch CDN Optima Kadry i Płace - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Systemy ERP są rozwinięciem systemów MRP II. Ważnym ich punktem jest podstawa danych, jaka jest stale wspólna dla ludzi innych modułów. Moduły te głównie obejmują następujące obszary:

magazynowanie towarów;
rozporządzanie zapasów;
obserwowanie realizowanych dostaw;
otwieranie i wzrost produktów;
zarządzanie organizacjami i celami przemysłowymi;
planowanie i powodowanie produkcją;
zaopatrzenie;
informacja i sprzedaż;
zarządzanie informacjami z konsumentami;
mienie i rozwój procesów
finanse i księgowość.

W zespół modułów ERP mogą tworzyć oraz inne moduły, jak np. moduł do prowadzenia transportem, controlling, czy moduł do zarządzania projektami. Systemy ERP zezwalają na dopasowanie ich do specyfiki poszczególnych firm, m.in. dlatego, iż dane elementy potrafią być wzajemnie inne od siebie.

Rozbudowane możliwości
Systemy ERP są na tyle elastyczne, że sprawiają nam możliwość dokładnego dostosowania go do spraw firmy. Wykwalifikowany pracownik lub osoba informatyczna może stworzyć pomosty, które składają system ERP z nowymi programami i aplikacjami chcianymi w działaniu przedsiębiorstwa. Plusy z obecnego wyjścia są oczywiste. Pełna integracja narzędzi informatycznych:
ułatwia procedury funkcjonujących w części,
automatyzuje powtarzalne procesy minimalizuje czas niezbędny na produkcję.