Program praktyk matematyka

http://erp.polkas.pl/co-to-jest-system-informatyczny-zarzadzania-siz/Co to jest system informatyczny zarządzania (SIZ)? | Systemy ERP | POLKAS

W teraźniejszych czasach, w układzie z bardzo błyskawicznym rozwojem współczesnych technologii komputerowych MES (metoda elementów skończonych) szybko była się niezwykle konkretnym narzędziem analizy numerycznej różnorodnych konstrukcji. Modelowanie MES znalazło znacznie wysokie zastosowanie praktycznie we całych tych obszarach inżynierskich dodatkowo w matematyce stosowanej. Najprościej rzecz mówiąc MES, jest ciężką metodą rozwiązania równań różniczkowych i cząstkowych (po wcześniejszej dyskretyzacji w właściwej przestrzeni).

Czym jest MES Metoda elementów skończonych, więc w chwili tej sama spośród najpopularniejszych, komputerowych metod wyznaczania naprężenia, uogólnionych sił, odkształceń oraz przemieszczeń w analizowanych konstrukcjach. Modelowanie MES składa się na podziale planu na całą liczbę elementów skończonych. W obszarze każdego poszczególnego elementu można wykonywać pewnych aproksymacji, oraz każde niewiadome (głównie przemieszczenia) prezentowane są przez dodatkową funkcję interpolacyjną, za pomocą wartości samych wartości w zamkniętej liczbie punków (zwanych potocznie węzłami).

Zastosowanie modelowania MES W obecnych czasach za pomocą metody MES bada się wytrzymałość konstrukcji, naprężenia, przemieszczenia oraz symulację wszelkich odkształceń. W mechanice komputerowej (CAE) za uwagą tej procedury można badać i przepływ ciepła oraz przepływ cieczy. Metoda MES idealnie kształtuje się jeszcze do badania dynamiki, statyki maszyn, kinematyki oraz oddziaływania magnetostatycznego, elektromagnetycznego i elektrostatycznego. Modelowanie MES może być robione w 2D (przestrzeni dwuwymiarowej), gdzie dyskretyzacja zmniejsza się często do podziału konkretnego obszaru na trójkąty. Dzięki takiej metodzie możemy liczyć wartości, które pojawiają się w zakresie danego układu. W technologii tej są jednak jakiekolwiek ograniczenia o jakich należy pamiętać.

Największe zalety i zalety metody MES Najważniejszą korzyścią MES jest tak możliwość uzyskania odpowiednich wyników nawet dla bardzo skomplikowanych kształtów, dla których niezwykle ciężko było aby przeprowadzić zwykłe obliczenia analityczne. W praktyce świadczy to, że niektóre zagadnienia mogą być kopiowane w pamięci komputera, bez potrzeby budowania kosztownych prototypów. Taki mechanizm w wyjątkowo intensywnym stopniu ułatwia cały proces projektowania. Podział badanego obszaru na coraz to krótsze elementy, skutkuje dokładniejszymi wynikami obliczeń. Należy mieć też także o tym, że istnieje ostatnie kupione zdecydowanie większym zapotrzebowaniem na siłę obliczeniową nowoczesnych komputerów. Pamiętać należy i również o tym, że w takim wypadku, należy bardzo zawierać się i z całymi błędami obliczeń, które dotyczą z licznych przybliżeń przetwarzanych wartości. Jeżeli badany obszar wykonywać będzie się z kilkuset tysięcy różnych elementów, które korzystają nieliniowe właściwości, więc w takiej form obliczanie musi być dość modyfikowane w następnych iteracjach, dzięki czemu gotowe rozwiązanie będzie prawidłowe.