Postep technologiczny szansa czy zagrozenie

W ostatnich czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do tej chwili sprzedawały się być niemożliwe zatrzymują się realne. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi jaki tłumaczy się z dnia na doba na bliskich oczach.

Nikogo już nie dziwią rozmowy prowadzone przy zachowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w współczesnych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost niemożliwym do wyobrażenia. Dlatego również ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która jest bliskim udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się coraz to innych urządzeń dnia codziennego, jak również stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już z dawien dawna. Przypadkiem może być tutaj znana od wielu dekad kamera. Obecnie drinkiem z trendów jakie mają ten model sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Uważa zatem przede wszystkim zwiększyć wygodę ich wykorzystywania przez co staną się bardziej przydatne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma przecież także swój inny element - może odkrywać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w mieszkaniach, których nie podejrzewalibyśmy o możliwość umieszczenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, mogą być słabsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu pozostają wdzięczne narzędzie prace quasi szpiegowskiej. Właśnie dla zwykłego, szarego człowieka brzmi zatem jako fikcja. A jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to kiedyś na pełną hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może to być nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania sposobie w poszczególnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na rozwiązanie wykorzystania kamera mikroskopowa będzie tworzyła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.