Pompy ciepla odnawialne zrodla energii

Pompy przylegają do większej siły urządzeń, do tzw. przenośników cieczy. Działanie pompy polega na przenoszeniu cieczy ze zbiorników położonych niżej, do zbiorników umiejscowionych niżej. Pompy są używane również do przetłaczania cieczy ze zbiorników o ciśnieniu niższym, do zbiorników, które mają wyższe ciśnienie.

Pompy mogą być urządzeniami bardzo trudnymi technologicznie, ale również niezwykle naturalnymi. Przenośnikiem cieczy że żyć, np. czerpak do studni lub koło młyńskie.
Obecne pompy z pomoce na bliską budowę techniczną są o znacznie dużo efektywne. Aby pompa mogła prawidłowo pracować niezbędne jest przyniesienie jej siły z zewnątrz. Niezbędnym elementem pompy a stanowi jej silnik.
Przy wyborze pompy należy zwrócić szczególną opinię na jej wydajność, moc oraz wysokość podnoszenia lub duże ciśnienie. Moc pompy pragnie istnieć proporcjonalna do wielkości podnoszenia oraz wydajności. Należy zwrócić też uwagę na kursy eksploatacji pompy również jej awaryjność.
Obecnie najczęstsze są pompy przemysłowe. Istnieje bardzo dużo sposobów pomp przemysłowych. Najczęściej użytkowane są pompy do wody. Natomiast pompy przemysłowe liczą się na: pompy beczkowe, pompy bocznokanałowe, pompy chemiczne, pompy chemoodporne, pompy do pompowania bentonitu i płuczki, pompy do poważnej cieczy, pompy do hydrotransportu, pompy do igłofiltrów, pompy do nawadniania, pompy do obrazów i paliw, pompy do osadów, pompy do wody czystej, pompy do wody deszczowej, pompy do wody morskiej, pompy dozujące, pompy dwustrumienne, pompy głębinowe, pompy higieniczne i spożywcze, pompy krzywkowe, pompy kwasoodporne, pompy magnetyczne, pompy membranowe, pompy odwodnieniowe, pompy perystaltyczne, pompy samozasysające, pompy ściekowe, śmigłowe, śrubowe, pompy wałowe, wielostopniowe, wałowe, pompy z elastycznym wirnikiem i mnóstwo różnych typów.