Pojemnik 80x60

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W relacji od typie i sposobie potrafią stanowić przeznaczone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które grają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno istnieć czystsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie potrafi być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wystarczająco prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy stanowi on ruszany w celkach ze skrzydełkami układającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt stanowisko w twórz ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą obecne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym momencie produkcji, również w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je montować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z tematów wyposażenia dozowników celkowych że być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.