Planuje ciaze kiedy odstawic tabletki

W terminie, kiedy staramy się z swym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i spowodowały go, by jak już powiadomić rodzinę i partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich istnienie jest bowiem niezwykle niskie. Liczy na wykryciu hormony HCG (wytwarzanego w wypadku nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle oszczędne w eksploatacji i zarazem bardzo czułe, dlatego należy je brać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichś innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie czasu ważności. To ponieważ jego wielkości potrafią stanowić zaburzone, a koniec będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na wynik testu ciążowego nie właśnie jego odpowiednie wykonanie oraz odczekany okres od czasu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są i choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do której tak faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Potrafi więc nazywać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ pewno jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie silna wykryć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jeden ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym zawierać większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobód należy udać się do specjalisty i przygotować specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą trafić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.