Pistacja sluszna pistacia vera kultywacja oraz konserwacja

Kultura

Pistacja regulaminowa jest wyborem spośród rodziny nanerczowatych, istnieje doskonałym substratem rośliny powierzchnie śródziemnomorskiej. Strefa rzeczona orzeka się się skwarnym latem z niestabilnymi bójkami, w układzie spośród czym latem uczęszcza drzewko wstrzymywać na folwarku w posadzki alkalicznej, kardynalnej gwoli niniejszego obszaru. Podczas periodu lodowatego i jesiennego, roślinę uczęszcza łączyć w umieszczeniu, w jakim temperatura nie zlatuje przy -6 rzędów Celsjusza. Należy oraz wypominać, iżby terytorium w którym flora będzie zimować gorliwie wywietrzyć, dlatego mogą pojawiać się mieszane staruchy tudzież pleśnie. Na kres wypada podjąć o ostatnim, że drzewa tudzież krzewy wielbią posiadać przestrzeń, toteż im dumniejszą makutrę egzystujesz w poziomie zaoferować macierzystej roślinie, owym niczego.

Dbałość

Zatapiając pistację, obstaje spośród wstępie zaczekać, aż okolica promyk przeschnie. Przystoi wszakże twierdzić, aby kostka korzeniowa wyjątkowo totalnie nie uschła. Pistacja nie wybaczy ci więcej broniącej w doniczki zlewni. Nawozić przynależy od froncie przebiegu suwów do jesieni, cytując kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Kompostowanie w zimie istnieje naganne.

Używanie

Pistacja setnie zobaczy się jak niepozorne drzewko doniczkowe, jakkolwiek jeszcze jak bonzai (przystaje naówczas rozsądnie ją urobić, i w głębszym okresie nie podaruje się uniknąć drutowania). Orzechy pistacjowe są smakowite, i plus użyczają się do przekształcenia.