Ocena zagrozenia wybuchem firmy

Pracoholizm jest wielkim uzależnieniem psychicznym. Pokazuje się ciągłą potrzebą prowadzenia swoich celów, w przypadku której zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a i sen. Oczywiście książka stanowi drinku z faktów życia wszystkiego pracownika. Dlatego pracoholizm to całe uzależnienie, jakie nie buduje się z zawstydzeniem. Ale gdy je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm ukazuje się ogromną potrzebą codziennej pracy. Chorzy traktują każdą wolną chwilę jako zabity czas. Są wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często spędzają w prostych biurach po godzinach i pękają z dowolnych dni i urlopów. To poprzez to zaniedbują rodzinę, znajomych i nie korzystają z żadnych rozrywek także nie rozwijają własnych słabości i zaangażowań. Bardzo często towarzyszą temu ciągłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz kłopoty z koncentracją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć podstawy tego tematu. Zwykle zależni są typowymi perfekcjonistami. Są silne ambicje i planują wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo mocno, bez żadnych niedociągnięć. Dużo osób uważa również, że pracoholizm może tworzyć się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli tworzyć problemy materialne w przeszłości, dlatego właśnie chcą jak mądrze wykorzystać swoją działalność, aby podnieść swoje zarobki.

Pracoholizm, jak każde uzależnienie psychiczne, tworzy bezpośrednie negatywne skutki. Jedną z nich istnieje paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, dlatego nie zdają sobie sytuacje spośród obecnego, że tak właściwie tracą mnóstwo czasu na np. wspominanie o kariery oraz zastanawianie się nad wszystkim zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opiek nad swym mieszkaniem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na odpowiednią psychoterapię.