Obowiazek kasy fiskalnej limit 2012

Lista zawodów i prac, które osiągane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, ciągnie się. Dostają się na niej a lekarze, i fryzjerzy, trafili oraz na nią mechanicy samochodowi. W ich przypadku wybór kasy fiskalnej zatrzymuje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bowiem z względu warunków trwających w interesach mechanicznych również ze względu na fakt, iż mechanik często musi robić poza warsztatem, jego lada fiskalna musi robić idealne warunki.

novitus delioNovitus DELIO PRIME E - drukarka fiskalna Polkas Kraków

 

Ponieważ mechanik musi liczyć kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, jakie będzie mu odpowiednio obsługiwać przez wiele lat. Kasa dla mechanika winna stanowić przede wszystkim daniem trwałym. Wiadomo, iż na placu warsztatu nie zawsze jest idealna temperatura, oraz liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne meble biurowe potrafią się psuć zbyt szybko. Pewność jest więc pierwszą stroną, którą powinno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie że stanowić za duża. Działa to przede wszystkim tych, którzy uwalniają w niewielkich naprawach na terenie posesji klienta lub którzy osiągają w tło, w którym dotarło do awarii. A że dużo usterek można naprawić bez potrzeby odwiedzania warsztatu, mobilność tu jest szalenie istotna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała miejsce poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla instalatorów to połączenie małej, funkcjonalnej i wspaniałej kasy z ogromnymi możliwościami.;Wybierając kasę fiskalną do warsztatu samochodowego warto mieć te o klawiszach funkcyjnych. Poprawiają one obsługę klienta. Warto także chcieć takie kasy, które zamierzają zupełnie duże klawisze. Dla mechanika, który przez większy okres ciążył się z pozycją w niezbyt silnym i ciężkim warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie natomiast koszmarem. Im szersze klawisze – tymże wyższa wygoda.
Mechanik, także jak jakiś inny podatnik zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, musi myśleć o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, a przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w strukturze cyfrowej. Mechanik może więc wybrać, czy chce kasę zezwalającą na papier kopi paragonów, czy wystawi na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje dokumenty w klasie cyfrowej. Ze względu na warunki prowadzące w punktach mechanicznych oraz delikatność papieru, korzystniejszym lekarstwem jest mienie z kas z elektroniczną kopią paragonów.