Obliczanie zapory przeciwwybuchowej

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe wymagają być zwracane na miary unijnej dyrektywy atex. Jednym z rzędów zabezpieczeń przeciwwybuchowych jest bezpłomieniowe odpowietrzanie.

 

Odpowietrzniki bezpłomieniowe to urządzenia, które posiadają zapobiegać przedostawaniu się płomienia do wnętrza pomieszczenia. Dzięki zaworowi blokującemu następuje zablokowanie strefy wybuchu.

W sukcesie bezpłomieniowego odpowietrzania możliwa jest pomoc i bezpieczeństwo aparatów procesowych przed złymi i często tragicznymi skutkami wybuchów. W końcu procesu bezpłomieniowego odpowietrzania robi się obniżenie poziomu ciśnienia wybuchu w dziedzinie aparatów, aż do takiego stanu, który można przyjąć za bezpieczny. W terminie kiedy ciśnienie uzyskuje określoną liczba ukazują się panele odciążające lub klapy przeciwwybuchowe. Ich dopuszczenie oznacza wyprowadzenie do otoczenia nadmiernego ciśnienia, płomienia, produktu niespalonego oraz spalonego.

Odpowietrzanie bezpłomieniowe z powodzeniem zapewne stanowić obsługiwane w wnętrzach zamkniętych, z racji na to, że produkty pożaru nie będą się przedostawały poza chroniony aparat.

W obrębie bezpłomieniowego odpowietrzania pewno istnieć praktycznych kilka nowych sposobów urządzeń. Kwalifikuje się do nich jednowarstwowy panel odciążający oraz trójwarstwową płytkę bezpieczeństwa. Wszystkie z obecnych urządzeń otrzymuje się w prostym użyciu. Jednowarstwowy panel odciążający znajduje użycie w części spożywczej oraz przemysłowej. Danie jest wszechstronnie grane w procesie sterylizacji. Trójwarstwowa płytka bezpieczeństwa oraz wybiera się w światowym użyciu. Zabezpiecza przed wybuchem poprzez zmniejszenie ciśnienia lub próżni.