Nowoczesna obudowa komputera

Często możemy odkryć w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w roli nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ekologicznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej zwraca się w wielkich marketach oraz sklepach chodzących do budowie sklepów.

Jest w nich dużo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak również zamawiane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i prowadzenia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj jednak ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy jesteśmy do czynienia z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na jakimś konkretnym produkcie. W form jeżeli tego zestawu jest kilku, nie jest przy tym daleko pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie koleje w obrębie ceny czy ilości artykułów.

http://erp.polkas.pl/erp-produkcja/

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, wówczas musi wykorzystywać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i odnoszenia jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do rodzaju kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt dużo funkcji, i jest przydatny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi etap nie ulegną one zmianie.