Nerwice endogenne

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym punktem w dzisiejszych czasach. Dotyczy zatem ze kolei naszego myślenia. Już wszyscy jesteśmy szybko a często brakuje nam czasu na odpoczynek, odpoczynek i regenerację. I jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i serca. Może istnieć również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę z obecnego, że ich reakcje ciała nie są właściwie sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle skupiają się z różnymi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, a jego ciało reaguje więc w "ciekawy" i wyjątkowy sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, tendencji do tworzenia, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często zarzucają się na fakty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą drogą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei inne postaci z całego życia, podczas jakich był objawy nerwicy. Dzięki temu odnosi się jego lęk i słaby oswaja się z pewnymi rzeczami. W pewnych przypadkach potrzebne istnieje więcej leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.