Lampa fluorescencyjna ang

Lampa świetlówkowa, zwana inaczej lampą fluoroscencyjną albo i świetlówką jest po prostu lampą wyładowczą. Światło jest spośród niej wydawane przez luminofor. Natomiast luminofor poddawany jest przez promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to powstaje poprzez wyładowanie jarzeniowe w rurze, która wykonana jest gazem.

http://bella-sp.eu BellaSkinPlusBellaSkinPlus - Một phương pháp chống lại sự đổi màu và vết sẹo và sự không hoàn hảo khác!

Świetlówki najczęściej produkowane są w porządku rury. Z zewnątrz pokryte są luminoforem, natomiast wewnątrz wypełnianie są rtęcią i argonem. W zależności od dobranego luminoforu promieniowanie produkowane istnieje na drugą barwę światła – dzienną, chłodno białą, białą, ciepłobiałą czy różnokolorową.Wyróżniamy świetlówki proste zwane też liniowymi, a i świetlówki kołowe, U-kształtne oraz kompaktowe.Ponadto biorąc pod uwagę odmiany konstrukcyjne świetlówki można wydać na tradycyjne, trójpasmowe i z luminoforami wielopasmowymi. Mówiąc o zasilaniu świetlówek to uzupełniane są one poprzez dwa układy stabilizacyjno-zapłonowe. Po ważne ze statecznikiem magnetycznym, po drugie elektroniczny.Niestety świetlówka w zderzeniu z żarówką wytwarza bardzo mniej ciepła. Świetlówka charakteryzuje się wyższą skutecznością świetlną. Gra tym świetlówka zarabia znacznie dłużej. Wymaga mniejszej zależności strumienia świetlnego. Świetlówki potrafią być sprawiane w innych temperaturach barwowych.Niestety lampy świetlówkowe są wiele chorób. Przede każdym musi opraw z drugim wyposażeniem takim jak statecznik czy zapłonnik. Ma wysoką gorszą jakość światła. Jej wydajność jest uzależniona od otaczającej temperatury. Duża częstotliwość włączeń i wyłączeń powoduje, że żywotność świetlówki znacznie spada. Nie można w świetlówkach regulować promienia świetlnego za pomocą regulatorów napięcia – ściemniaczy. Występuje efekt stroboskopowy. Świetlówki wywołują promieniowanie ultrafioletowe niekorzystne dla oczu. Cechuje się niskim współczynnikiem mocy. Zawiera rtęć, jaka istnieje strasznie silną trucizną, i koszt jej zakupu jest czystszy.Podsumowując, świetlówki tak jak każdy produkt ma zarówno wady, lecz również zalety. Stąd też przed zakupem należy rozważyć za i przeciw.