Kopie paragonow z kas fiskalnych elektroniczne czy papierowe

Wydaje się, że kasy fiskalne na dobre zawitały do polskich przedsiębiorstw. W związku z tym w momencie zakładania firmy bardzo często rozważa się zakup jednego z takich urządzeń. Jednak analizując dostępną ofertę, można zauważyć, że wcale nie łatwo dokonać szybkiego i trafnego wyboru. Myląca może być rozpiętość cenowa, jak i sam wygląd kasy. Przedsiębiorca, który zamierza otworzyć nieduży sklep, z pewnością będzie w pierwszej kolejności poszukiwać tanie kasy fiskalne. Jeśli jednak już od pierwszych chwil prowadzenia biznesu myśli o dalszym rozwoju i o zatrudnieniu większej liczby pracowników, musi zdawać sobie sprawę z tego, że z czasem najprostsza kasa fiskalna przestanie spełniać jego oczekiwania.

Wielu przedsiębiorców też zwleka z zakupem takiego sprzętu ze względu na to, że jest to dość duży wydatek. Jeśli jest on już konieczny w momencie, gdy zakłada się firmę, może stanowić duże obciążenie dla budżetu, gdyż wówczas dochodzi jeszcze wiele innych kosztów. Nic więc dziwnego, że biznesmeni chcą się wtedy zdecydować na możliwie jak najtańsze urządzenia tego typu, by móc więcej środków przeznaczyć na przykład na urządzenie lokalu, czy na zakup innych sprzętów. Jednak koszt związany z zakupem kasy fiskalnej będzie również związany z samą eksploatacją, dlatego też warto wziąć pod uwagę to, czy mają być kopie paragonów elektryczne czy papierowe z kasy fiskalnej. Ma to również kluczowe znaczenie w samym ich przechowywaniu.

erp w chmurzeModel usługowy Comarch ERP Optima, czyli Twój system zarządzania dostępny w chmurze. - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Najczęściej jest tak, że kasa fiskalna wyposażona w papierowy paragon jest oferowana po niższej cenie. Jednak trzeba się liczyć z tym, że jej eksploatacja będzie bardziej kosztowna, niż urządzenia, na jakim paragony zapisuje się na kartę pamięci SD. Trzeba również pamiętać o tym, że paragony są nie tylko potrzebne samym klientom, ale również i przedsiębiorcom, gdyż na ich podstawie będą prowadzić rozliczenia podatkowe z Urzędem Skarbowym. W dodatku takie rachunki powinno się przechowywać przez pięć lat, dlatego korzystniej i łatwiej udaje się je zorganizować, gdy zapisze się je w wersji elektronicznej. Takie rozwiązanie jest również godne rozważenia ze względu na fakt, że takie paragony nie zabierają objętościowo zbyt wiele miejsca.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl