Kasy fiskalne to zoobowiazanie kazdego wlasciciela firmy

Nadeszły czasy w których kasy fiskalne są obowiązkowe przez normę prawną. Są to urządzenia elektroniczne, służące do ewidencji sprzedaży oraz sumy podatku należnego ze transakcji niehurtowej. Za ich brak pracodawca może zostać ukarany pokaźną karą finansową, która wyraźnie przewyższa jego zarobki. Nikt nie chce więc ryzykować inspekcji i mandatu.
Często zdarza się, że przedsiębiorstwo prowadzone jest na niewielkiej przestrzenii. Właściciel zbywa swoje artykuły w internecie, a w sklepie głownie je składuje więc jedyna wolna powierzchnia to ta, gdzie znajduje się biurko. Urządzenia fiskalne są jednak wtedy tak samo potrzebne jak w przypadku butiku zajmującego dużą przestrzeń handlową.
Nie inaczej jest w sytuacji osób, które działają niestacjonarnie. Ciężko wyobrazić sobie, że pracodawca przemieszcza się z ciężką kasą fiskalną i kompletnym zapleczem potrzebnym do jej sprawnego korzystania. Są dostępne na rynku, kasy fiskalne przenośne. Mają one nieduże wymiary, mocne baterie i prostą obsługę. Wyglądem przypominają terminale do obsługiwania kart kredytowych. Czyni to z nich znakomite rozwiązanie do pracy mobilnej, a więc np. wtedy kiedy zoobowiązani jesteśmy osobiście udać się do kontrahenta.
Kasy fiskalne są dodatkowo ważne dla samych kupując, a nie tylko dla przedsiębiorców. Dzięki pokwitowaniu, który jest drukowany, kupujący ma prawo dokonania reklamacji nabytego usługi. Ostatecznie to pokwitowanie stanowi wyłączny dowód naszego zakupu. Jest także potwierdzeniem, że właściciel firmy prowadzi zgodną z prawem działalność i płaci ryczałt od sprzedawanych towarów i usług. Kiedy zdarzy nam się sytuacja, że kasy fiskalnej w butiku są odłączone lub stoją bezczynnie możemy donieść to do urzędu, który rozpocznie odpowiednie kroki prawne wobec przedsiębiorcy. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka kara finansowa, a nierzadko nawet proces.
Kasy fiskalne pomagają również pracodawcom weryfikować finanse w firmie. Pod koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem raport dobowy, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe sprawozdanie, które pokaże nam ile szczegółowo zarobiliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy prosto zweryfikować, czy któryś z pracowników nie przywłaszcza sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz interes jest rentowny.

Części zamienne do kas fiskalnych