Kasa fiskalna srem

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na pracę osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, z lat często używanym w biznesach, ale także przez nowego rodzaju usługodawców, począwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest znana u innego rodzaju przedsiębiorców. Korzystają z niej przede każdym wysokie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie kształtowała się do ostatniego, przecież i może obsłużyć ogromną liczbę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT a w pozycjach niebędących takiego sprzętu, kończy się je ręcznie, co nie jest uzasadnione z problemu widzenia poprawy wydajności i obsługi. To powoduje, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego modelu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, miesza się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy miłych i należy pamiętać, że danie to, w przeciwieństwie do kasy, wcale nie pracuje samo. Do jego obsługi konieczny jest wtedy komputer zaopatrzony w dobrzy program sprzedażowy, to podobnie są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy to możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów już w czasie druku paragonu, zaś nie, jak w wypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy mieć o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma dawać i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam przydatna w danym sezonie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a część naszego wyboru może wzrosnąć. Inny ważny składnik, na który potrzebujemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze względu od ilości kodów i drukowanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- przeznaczone do całych placówek handlowych także wynoszących mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie wykorzystuje się urządzenia mające jedynie jedną rolkę papieru na rachunki dla mężczyzn, bo kopia zapisywana jest elektronicznie, na umowie SD.