Kasa fiskalna gniezno

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w każdym sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie zakładana jest sprzedaż detaliczna. Jednak z początku. Co to istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi więc nic nowego jak narzędzie elektroniczne, dzięki któremu potrafimy zarejestrować ruch i kwotę podatku ciepłego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o obrotach rejestrowane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są urządzone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które ustalone są unikalnym numerem, w jakiej na zakończenie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego umieszcza się łączna kwota podatku i ceny brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące dzieli się na prawdziwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są brane w kwotach dzielą się i na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny wydobywają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów oraz pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kasie produkowane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma