Frezowanie cnc co to jest

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu i wymiaru, a ponadto chropowatości innego typie materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą spośród niezwykle popularnych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie stanowi wręczane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy wydać na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To obecnie do ostatniej linii możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Chociaż w współzależności od urządzenia, na którym pracujemy, że się zdarzyć, iż urządzenie może i wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej spotyka się, że to właśnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto mieć, że urządzenie, na jakim sprawiamy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Już na targu występuje wiele rodzajów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a jeszcze frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a dodatkowo frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a także nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Określając się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Stanowi owo znacznie istotne, gdyż w współzależności od struktury naszego produkty powinniśmy dobrać odpowiednie parametry jego obróbki.