Filtry przeciwwybuchowe

Zakłady przemysłowe i przemysłowe potrafią być okresem bardzo trudnym miejscem. Może dotrzeć w nich do pożaru, wycieku groźnych substancji lub wybuchów.
Wybuchy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ trwa w ich trakcie nagłe wyzwolenie ogromnych sumie energii. Pożar potrafi dość długo się rozwijać i zostawić w godzinę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać jedzenie oraz zdrowie ludzkie. Jest więc powodem, dla którego wybuchom należy zapobiegać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł spotkać muszą zostać spełnione dwa podstawowe warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w biznesach produkcyjnych głównie gazowa),
2) musi być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub gorące źródło światła).

Aby nie dotarło do stworzenia mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeżeli jednak, okazało żebym się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ biznesy są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery pory na dobę, źródło oświetlenia jest najpopularniejszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 stworzona przez firmę WOLF stanowi wysokim rozwiązaniem w takich przypadkach. Istnieje ostatnie gatunek oprawy zawieszonej, która zrobi stanowi w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest poświęcona dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest skonstruowana zgodnie z zastrzeżeniami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest ustalonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród najliczniejszych korporacji, dzięki cesze oraz niezawodności. Spokojnie można sprawdzić, że stosując produkty firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zarabiamy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha własnym i pracowników.