Efektywne zarzadzanie kapitalem banku komercyjnego w polsce

Zarządzanie zasobami ludzkimi jest odpowiedzialną dziedziną. Brak wiedzy w współczesnym aspekcie doprowadził już niejedną firmę do końcu. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem ludzkim jest naprawdę istotne?

Pracownik musi czuć się dużo w spółce Przede wszystkim należy się zastanowić, czym oczywiście istotnie jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy są błędne przeświadczenie, iż zarządzanie kapitałem ludzkim to nic nowego jak manipulacja. Zasada jest przecież taka, że świadomością tej dziedziny biznesu jest przede każdym wprowadzenie do tego, aby człowiek czuł się dobrze w naszej firmie. Jak napisałem Andrew Carnegie, przemysłowiec będący znanego czasu jednym z najliczniejszych gości na świecie: „ludzie pracują za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli pokażesz im szacunek, nagrodzisz pochwałą i pozwoleniem”.

System motywacji i nagród W realizacji zarządzanie kapitałem ludzkim polega na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Chodzi przede wszystkim o to, żeby pracownik dobrze czuł się w swej firmie, gdyż wtedy raczej od niego będzie chciałabym sprzedaż, sztuka oraz dochody. Należy zrozumieć, że polski biznes gromadzi się z ludzi, którzy są niczym organy w ciele człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie odpowiednio funkcjonować. Należy również zrozumieć, że motywacją nie są tylko premie gotówkowe (które rzeczywiście są potrzebne, zmierzają do większego przywiązania pracownika do naszej firmy), ale również premie słowne. Dobrym nawykiem jest chwalenie pracownika za dobrze wykonaną pracę, sprowadzanie się do niego z szacunkiem i przyjaźnią. Z innej jednak strony powinniśmy wiedzieć, iż posiadamy prawo wytknąć błąd osobie, która nie wykonuje dobrze swoich celów, żebym w konsekwencji, jeśli nasze ostrzeżenia nie pomogły, rozwiązać ją również uznać bardziej dobrego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w akcji Pracowałam wtedy w spółce, z jakiej wcześniej zwróciła się pewna kobieta. Powód odwołania był wyjątkowo prosty – nie czuła się znacznie w korporacji, miała poczucie, że pan nie zabiera się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał pojęcia o odpowiednim zarządzaniu materiałem ludzkim. Po kilku tygodniach kobieta, jako że była duże kwalifikacje, dostała pracę na odpowiednim zatrudnieniu w konkurencyjnej firmie. A teraz około miesiąca później prezes nawiązał do niej wydzwaniać z potrzebą o powrót do książce i obietnicami większych zysków. I wiecie co sprawiła ta kobieta? Odmówiła, ponieważ w drugiej firmie atmosfera stanowiła o moc lepsza, i ona przewidywała się tam lepiej. Podsumowując, sposobem na dobre gospodarowanie zasobami dobrymi istnieje nie tylko oferowanie premii, lecz jeszcze umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w praktyce, bo szczęśliwy pracownik pracuje lepiej.