Dlaczego warto zainwestowac w oprawy oswietlenia awaryjnego

Bardzo często kiedy idzie się na zakupy do różnego rodzaju centrów handlowych, myśli się przede wszystkim o tym, co chce się zakupić. Jednak może się też zdarzyć, że kiedy już będzie się w środku, plany pokrzyżuje nagły brak dopływu prądu. W momencie zaś, kiedy cały sklep pogrąży się nagle w ciemności, nie może w nim zabraknąć awaryjnego zasilania. Tym bardziej, że tak naprawdę nigdy nie uda się przewidzieć, kiedy może dojść do takiej sytuacji. Niejednokrotnie oświetlenie może zawieść zupełnie niespodziewanie, a wtedy ważne jest, by ludzie, którzy znajdują się w budynku, mogli jak najszybciej wydostać się na zewnątrz.

projektowanie instalacji odkurzaniaProjektowanie przemysłowych instalacji centralnego odkurzania | GRUPA WOLFF

Jest to istotne, jeśli weźmie się pod uwagę to, że w różnych centrach i galeriach handlowych funkcjonowanie praktycznie każdego przedmiotu jest uzależnione od dostępu do bieżącego źródła zasilania. Takie obiekty są czynne niekiedy do późnych godzin nocnych, a gdy zabraknie prądu już po zmroku, wówczas jego braku nie sposób będzie nie zauważyć. W dodatku nagłe pogrążenie się w ciemnościach może u ludzi wywołać uczucie paniki i lęku. Ważne jest więc to, by w każdym obiekcie znalazły się oprawy oświetlania awaryjnego, jak i samo oświetlenie awaryjne.

Jednak warto też zauważyć, że obecność takiego oświetlenia będzie niezbędna w znacznie trudniejszych do zniesienia sytuacjach. Mowa tutaj o możliwości wystąpienia pożaru na terenie obiektu. By udało się jak najszybciej wydostać z budynku, takie oświetlenie awaryjne musi być w pełni sprawne i gotowe do włączenia w każdej chwili. Z uwagi na to, że w różnych obiektach mogą znajdować się materiały łatwopalne, bardzo ważne jest to, by takie oświetlenie prowadziło bezpośrednio do wyjść ewakuacyjnych jak najkrótszą możliwą drogą.

Dzięki temu wszyscy zgromadzeni w centrum handlowym, czy w innym obiekcie, będą mogli na czas opuścić zajmowane pomieszczenia w taki sposób, by nikomu nie stała się krzywda. Będzie to szczególnie możliwe wtedy, gdy wraz z instalacją awaryjnego oświetlenia pojawią się piktogramy, które wskażą, w jakim kierunku należy iść ku wyjściu na zewnątrz.