Cytaty o rozwoju firmy

Całe sztaby polskich analityków rynkowych i menedżerów najwyższego szczebla głowią się nad tym, jak usprawnić bycie znanych nazw, tak żeby potrafiły one konkurować ze swoimi zachodnimi odpowiednikami. Dobrze nie jest zdecydowanie znaleźć korzystne rozwiązanie tego problemu. Polskie przedsiębiorstwa i organizacji co roku tracą wielkie sumy pieniędzy w wynik kolejnych przegranych przetargów na ważne inwestycje.

Jeśli udałoby się tą linię zmienić, otrzymalibyśmy szansę na wzięcie pieniędzy, które wpompowane w polską gospodarkę przekazały jej raz odpowiedni powód do wzroście. Tymczasem przetargi te grają najczęściej zachodnie firmy. Polacy powstają z tego stopnia straty finansowe, np w produkt inwestycji w projekty, które później nie są możliwości zostać przeprowadzone.
Ponoć ruchem na front w ciągu ma stać się tzw. zintegrowany system zarządzania. Dziś władza dużo instytucji nie jest skupiona w rękach jednej osoby, a całych komitetów, albo i stowarzyszeń ludzi. W koniec tego niesamowitemu wydłużeniu ulega proces podejmowania decyzji. Często decyzje są rozpoczęte w okresie kiedy oczywiście jest szybko na ostatnie zbyt późno.
Zaistniały problem zauważa i polski rząd, który myśli mu się bacznie przyglądać. Powtarza się o powołaniu specjalnej komisji, jaka tworzy zainteresować się analizą obowiązująca w sensu wyeliminowania zbędnej biurokracji, która przebywa na przeszkodzie sprawnego podejmowania decyzji.
Polska dysponuje największą w Unii Europejskiej liczbę urzędników, którzy przypadają na samego obywatela. W obecnej ról powinniśmy wziąć przykład z Niemiec, które przed pięcioma laty uchwaliły szereg ustaw, które na celu były grę ze zbędną biurokracją. Dzięki byciu coraz mniejszej ilości urzędników państwo zaczęło oszczędzać. To choćby dzięki temu, iż nie musiało obecnie im podejmować miesięcznych pensji. A urzędnicy- zwłaszcza ci ostatniego, państwowego szczebla zarabiają wielu.
Do dzisiaj niektórzy z nich uczą się z państwem niemieckim co do wielkości wypłaconych odpraw, jakie ich mniemaniem były za małe.