Cisnienie atmosferyczne 30 01

Dozowniki celkowe są używane w celu szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które siedzą w warunkach ciśnienia innego z ciśnienia atmosferycznego. Dozowniki celkowe umożliwiają opróżnianie zbiorników bez dekompresji. Warunkiem zastosowania dozowników celkowych jest temperatura nie wyższa niż 200 ˚ C i brak agresywności pyłów.

Zasada działania Zasada działania dozownika celkowego jest raczej prosta. Pył ze zbiornika wpada przez otwór wlotowy a wówczas jest kierowany w celkach ze skrzydełkami zamieniającego się bębna. Dozowniki mogą składać w niemało różnych typach. Mogą pamiętać więcej inną wielkość otworu wlotowego i wylotowego a także różną wydajność pracy, która jest liczona w m3 na godzinę. W okresie zamawiania urządzenia wskazane będzie podanie oznaczenia dozownika oraz wymaganie która jest temperatura pyłów.

Dozownik celkowy DC Jednym z pracowników dozowników jest dozownik celkowy DC. Został on wyprodukowany z teorią o stałym dozowaniu materiałów sypkich i drobnoziarnistych. W szczególności są to: kasza, ziarna zbóż, pieprz, mleko w proszku, przyprawy, cukier, sól, płyny filtracyjne itp. Urządzenie stawia się najczęściej, jako element wyposażenia technologicznej linii pakowania, ważenia, dozowania oraz transportu pneumatycznego.

Podsumowanie Drinkom z punktów wyposażenia dozowników celkowych potrafią być skrzynki elektryczne wraz z falownikiem. Dzięki nim z umiejętnością będzie silna dopasować wydajność dozownika do spraw danej grup produkcyjnej. Do realizacji urządzenia obraca się stal nierdzewną lub węglową. Modele zbudowane ze określeni kwasoodpornej spełniają wszelkie wymogi higieniczne a z przeznaczeniem potrafią być wykorzystywane w dziedzinie przemysłowej, w obecnym zwykle w przemyśle chemicznym.