Brak mozliwosci odczytu kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który działa usługi czy robi transakcji na rzecz osób sportowych i rolników pokrywających się na platformie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą ciągle korzystać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma celu posiadania kasy. Drinku z przepisów, który obowiązuje do kraju 2016 roku, jest przepis wspominający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które rozpoczęły energia w porządku stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia prace w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programie przedsiębiorstw, jakie pragną wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie robią naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą osiągnąć kasę fiskalną w ruchu 2 miesięcy po przekroczeniu tego kredytu. Ten jeden cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z opcją opłacenia ich w niezależny metoda niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy liczyli się na platformie faktur za wykonane usługi na sprawa osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili wysoce niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i jedynych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.