Bezplodnosc grzybica

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie tylko z podjęciem decyzji o małżeństwie, a a z myślą bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z dalekich przyczyn przedstawia się to złe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Może obecne być np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjalisty nie są w stopniu określić przyczyny niepłodności a tym jednym zastosować odpowiednich metod jej działania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się głównie na pokrycie sztuczne, czyli takie, które działa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego gatunku rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technologia ta prowadzi nadal wiele kontrowersji, jednak dla wielu par chcących mieć potomstwo jest prawdziwym wyjściem.

Warto jeszcze wspomnieć, że przyjmując się na taką metodę należy zdecydować czy będziemy posiadać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę pierwszą możliwość. Pierwsza wizyta u specjalisty połączona jest ze prawdziwą ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie wykonywało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto zajmuje jej szereg nowych badań. Natomiast mężczyzna musi zawierać zbadane nasienie, poza tym znajduje skierowanie do nowego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często okazują się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie wykonywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika zaczyna się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.