Bezplodnosc a slub koscielny

Postanowiliście z znajomą starać się o dziecko? To dobrze! Jednak po kilku miesiącach nieudanych prób każdemu przyjeżdża do góry nieprzyjemna myśl: "a że dodatek jest ze mną nie tak?". W takiej postaci nie warto się zadręczać, ale po prostu udać się na badanie płodności. W przypadku typów będzie obecne pytanie nasienia, jest ono całkowicie bezbolesne i potrafi rozwiać wszystkie wątpliwości.

Zamiast poszukiwać w internecie: "badanie nasienia cena" po prostu udaj się do najbliższego laboratorium badawczego i dopytaj się szczegółowo o cennik i charakter badań. Są bowiem inne typy takiej analizy. Najbardziej podstawowa, czyli spermiogram, da na ogólną ocenę kondycji nasienia. W grupie wypadków jest ono odpowiednie do tego, aby ocenić jakość nasienia i wykluczyć wszelkie zaburzenia. Koszt takiego pytania to około 100 zł, w relacji od laboratorium, w którym je gramy. Na efekty liczy się z zasady kilka dni.

W form, jak zostaną stwierdzone odchylenia z ilości bądź oraz pamiętamy zdiagnozowane pewne zaburzenia, warto zastanowić się nad bardziej specjalistycznymi badaniami (tzw. CASA). W trakcie tych badań przekłada się szczegółowej oceny morfologii plemników, zbiera się ich siła oraz obecność przeciwciał i skutecznych leukocytów.

Ciekawym pytaniem jest tzw. seminogram, w jakim oprócz licznego badania nasienia zwraca się także uwagę na działanie pęcherzyków nasiennych oraz prostaty. W ostatni zabieg zyskuje się kompleksową informację na punkt stanu układu rozrodczego. Badanie też jest podawane w przypadku, kiedy podstawowe wyniki nie dają jednoznacznej odpowiedzi, czy dodatek stanowi nie tak.

Gdy się przygotować do badania nasienia? Mężczyzna na co kilka 5 dni przed badaniem musi zrezygnować z pewnej aktywności seksualnej, w ostatnim również z masturbacji. Warto te nie organizować w niniejszym czasie żadnych nowości w diecie czy aktywności. Czynnik jest dostępny - sposób istnienia w maksymalnym stopniu działa na grupę nasienia i wszystkie zmiany przed wykonaniem badania mogą zafałszować jego wynik.

W dniu badania zgłaszamy się do laboratorium, gdzie wyrażamy swoje dane. Następnie otrzymujemy pojemniczek na spermę. W części laboratoriów materiał wiązany jest na polu - dzięki temu istnieje 100% pewność, że stanowi on "świeży" i dokładnie przechowywany.