6 etapas del porfiriato

Wszyscy wiemy legendy i sprawy o wampirach. Znajdujemy się spośród nimi w moc produkcjach filmowych, w muzyce, książkach. Pojawiają się nie tylko jako krwiożerce potwory z dalekimi kłami, lecz oraz jako jedyni wojownicy czy te świecący niczym diamenty nadludzie. Z lat ludzie próbowali dociec, skąd przyjęły się historie o wampirach i co stanowiło genezą przekonania o takiej sytuacji. Oczywiście, mamy postać tego, że że wszystko rozpoczęło się wraz z powodem bycia Vlada Tepesa, który przeszedł do historii właśnie jako Dracula. Nie wrzuca to a faktu, iż ten trwający w XV wieku hospodar wołoski nie istniał w żadnym wypadku związany z legendarnym piciem krwi. Musiał to spotkać w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś tym czynnikiem potrafiła stanowić choroba genetyczna.

Porfiria, bo tylko o nich mowa, jest chorobą genetyczną związanymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie obecne stanowi nieuleczalne, przedstawia się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami i dużą nadwrażliwością na odległość, mówiącą nie wyłącznie do szybkiego ciemnienia skóry pod wpływem światła, ale i do jej możnych poparzeń. Wada taż istnieje wyjątkowo eleganckim schorzeniem, dotyka jedynie osobę na 75 tys. ludzi.
Fakty tej dolegliwości mogą dać o sobie wiedzieć we wczesnym dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. Początkowe objawy nie zezwalają na określone zdiagnozowanie choroby, gdyż mogą wskazywać na różne, o moc mniej poważne schorzenie. Poza tym, tak jedno kiedy w wielu drugich przypadkach, porfiria ujawniają się u każdego chcącego w chwila nowy forma. Jednak jest więc zazwyczaj ciemnienie skóry i podatność na słońce, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów oraz paznokci. Zazwyczaj także mogą odpowiednio do tego tematy ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może wywołać do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i sił, oraz w ekstremalnych przypadkach i do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, natomiast nie zmienia to faktu, iż jej obrazy mogą zostać złagodzone poprzez właściwy dobór środków i, jeśli więc konieczne, również hospitalizację.